Agjencia Zhurnal.mk.

Chelsea fiton çmimin ‘Klubi i Vitit’

Chelsea e ka fituar çmimin për klubin më të mirë të vitit që u nda në ceremoninë e sivjetme të Topit të Artë.

 

Ky çmim është ndarë për herë të parë në evenimentin e organizuar nga France Football dhe i ka takuar pikërisht klubit anglez.

Në edicionin e kaluar, Blutë e fituan garën më të madhe evropiane për klube, Ligën e Kampionëve.

Njëherësh, këtë vit, ata janë në konkurrim real për titullin e Ligës Premier dhe njëherësh janë kualifikuar në fazën tjetër të garës evropiane.

Nuk ka munguar edhe suksesi i skuadrës së femrave që në edicionin e kaluar u shpallën kampionë në Angli.

Related posts

Petër Bosz e fton në skuadrë, Shaqiri pritet të debutoj të premten me Lyonin

Redaksia

Bajrami shkëlqen, gol e asistim në fitoren e Empolit

D V

Klopp bën thirrje kundër shtyrjes së ndeshjeve në Ligën Premier

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More