Agjencia Zhurnal.mk.

Chelsea dhe Man City të gatshëm ‘të luftojnë’ për Leao

Dy gjigantët anglez, Chelsea dhe Manchester City janë pas yllit të Milanit, Rafael Leao.

Milani pret të marrë oferta për sulmuesin Rafael Leao nga Chelsea dhe Manchester City në janar, sugjerojnë raportet e fundit.

 

Sulmuesi ka vazhduar të shkëlqejë nën drejtimin e Stefano Piolit këtë sezon, duke shënuar gjashtë gola dhe duke dhënë nëntë asistime në 17 paraqitje në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Paraqitjet mbresëlënëse të Leaos në fushë e kanë parë atë të tërheqë vëmendjen e shumë klubeve të mëdha evropiane.

Siç detajohet nga ‘TMW’, Chelsea është gati të paraqesë një ofertë për Leaon në janar, të etur për të kaluar përpara konkurrencës së tyre për yllin e Milanit.

Chelsea mund të përpiqet të përfshijë disa lojtarë si Armando Broja ose Hakim Ziyech për të provuar të ulë kostot e përgjithshme të një marrëveshjeje, e cila ka të ngjarë të jetë rreth 120 milionë euro në total.

Manchester City gjithashtu e ka vëzhguar nga afër Leaon dhe pritet të paraqesë një ofertë për të në janar, duke konkurruar me Chelsean për nënshkrimin e tij.

Kontrata e 23 vjeçarit skadon me Milanin në vitin 2024 dhe ai ende nuk ka qenë i gatshëm të nënshkruajë një marrëveshje të re, duke dashur të shtyjë negociatat pas Kupës së Botës në Katar.

Related posts

Meghan Markle nuk përmbahet ndaj Princit Harry, e puthë dhe më pas kujdeset t’ia fshijë buzëkuqin nga buzët

D V

Aktori i “The Walking Dead”, Moses J. Moseley ndërron jetë në moshën 31-vjeçare

D V

U bë milionere që kur ishte fëmijë, këngëtarja: Jam e lumtur që jam e famshme

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More