Agjencia Zhurnal.mk.

Challandes zbulon mungesat e Kosovës dhe tregon gjendjen e Berishës dhe Rashanit

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur para ndeshjes me Spanjën, ku është ndalur edhe te mungesat.

Sipas tij Valon Berisha dhe Elbasan Rashani, ende nuk dihet se a do të jenë gati, por do të vendoset pas stërvitjes.

“Bekaj është ende pozitiv. Sa i përket Valonit (Berisha) dhe Ebasanit (Rashani), në stërvitjen e fundit do të shohim se si do të jetë situata e tyre që të marrim vendim”.

“Nuk është lehtë pasi mungojnë edhe Besar Halimit dhe Lirim Kastrati”.

“Shpresoj që të luajmë me Elbasanin dhe Valonin. Do të shohim si është situata e tyre dhe të marrim vendimet”, ka thënë Challandes.

Ndërkohë, përballja mes Kosovës dhe Spanjës zhvillohet nesër me fillim nga ora 20:45.

Related posts

E zbulon Batatina, ja sa para fituan lojtarët e Llapit pas fitores ndaj Ballkanit

Redaksia

Bilalli: Kam frikë se pas 10 viteve Maqedonia do të mbushet me njerëz nga Afrika

Z.H

Sa rrezikon Ballkani nga skenarët rusë?

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More