Agjencia Zhurnal.mk.

Çfarë rroga marin Neymar, Mbappe e Messi?

Neymar dhe Lionel Messi i prijnë listës së futbollistëve me rrogat më të larta në Ligue 1.

Në Top 10 të rrogave më të larta në kampionatin francez gjenden 10 futbollistë të Paris Saint Germainit, njofton portali “Goal.com”.

Ylli brazilian paguhet 4 milionë euro në muaj, ndërsa ai argjentinas më pak se 3,5 milionë në muaj.

E i treti është ylli tjetër i PSG-së, Kylian Mbappe, i cili i kaloi 2 milionë euro në muaj.

Pas tyre renditen lojtarët tjerë të gjigantit parisien si Marquinhos, Marco Verratti, Achraf Hakimi, Keylor Navas, Angel Di Maria, Georginio Ëijnaldum dhe portieri Gianluigi Donnarumma.

Ndërsa, Wissam Ben Yedder i Monacos është i vetmi lojtar në Top 15 që s’është pjesë e PSG-së.

Ndërsa, në Top 15 bëjnë pjesë edhe Mauro Icardi, Sergio Ramos, Leandro Paredes e Juan Bernat, të gjithë pjesë e PSG-së.

Ramos iu bashkua klubit francez nga Real Madridi verën e kaluar dhe ai paguhet rreth 780 mijë euro në muaj dhe e zë vendin e 12-të prej lojtarëve më të paguar nga “Parc de Princes”.Neymar dhe Lionel Messi i prijnë listës së futbollistëve me rrogat më të larta në Ligue 1.

Related posts

Perez dhe Ancelotti përplasen për nënshkrimin e Kane – Mbappe gjithashtu një faktor vendimtar

D V

“Kërkoi të jetë titullar në dy ndeshjet”, Giresse ‘godet’ Arbnor Mujën duke zbuluar arsyen e mos ftesës

D V

Zyrtare: Fran Garcia, nënshkrimi i parë i verës i Real Madridit

D V