Agjencia Zhurnal.mk.

Çfarë po ndodh në Uzbekistan? Shpërthim i fuqishëm në një magazinë, humb jetën 1 adoleshent, plagosen 162 të tjerë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në aeroportin e Tashkentit në Uzbekistan. Siç raportojnë mediat e huaja, shpërthimi ka ndodhur brenda një magazine që shkaktoi zjarr masiv dhe thyen xhamat në blloqet e apartamenteve aty pranë. 

Si pasojë e shpërthimit të fuqishëm,  ka humbur jetën një adoleshent dhe 162 të tjerë mbetën të plagosur. Një kornizë e dritares ra mbi të riun, pak sekonda pas shpërthimit, i cili nuk mund t’i mbijetonte plagëve të marra. 

Autoritetet po hetojnë në vendin e ngjarjes për të zbardhur shkaqet e shpërthimit. 

Related posts

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Xh M

Rekord bore në Moskë, temperaturat shkojnë deri në -50 gradë celsius

Xh M

Shpërthen vullkani në Malin Marapi, vdesin 11 alpinistë

Xh M