Agjencia Zhurnal.mk.

Çfarë duhet t’i shtoni lakrës turshi? Një bimë parandalon prishjen dhe përmirëson shijen

Nëse e shtoni këtë artikull në lakër turshi, do të shpejtoni turshinë, do të parandaloni prishjen dhe shija do të jetë më e mirë

Stina e festave nuk mund të imagjinohet pa lakër turshi.

Lakra turshi quhet gjithashtu si një “superushqim” sepse është e pasur me vitamina të shumta, veçanërisht me vitaminë C. Lakra turshi përmban gjithashtu vitamina A1, B1, B2, B3, B6, B12, K dhe E. Përveç kësaj, është e pasur me minerale si kalcium, fosfor, kalium, magnez dhe hekur.

Nëse shtini lakër turshi në shtëpi, është shumë e dobishme të dini se cilët artikuj mund të përmirësojnë shijen e saj, por edhe ta parandalojnë që të prishet.

Bëhet fjalë për rrikën, transmeton Telegrafi.

Depositphotos

Rrika mund të përshpejtojë procesin e turshive, të parandalojë prishjen dhe të përmirësojë shijen e lakrës turshi.

Mund të shtoni një grusht misër nëse dëshironi që lakra turshi të marrë një ngjyrë të verdhë të artë. Adhuruesit e shijeve pikante mund të shtojnë spec djegës. Gjethet e dafinës janë gjithashtu një ide e mirë.

Në kavanoz, vozë apo bidon mund të shtoni qese që përmbajnë lakër të copëtuar dhe të kripur. Qeset duhet të jenë të shpuara, në mënyrë që uji i kripur të qarkullojë. Ato duhet të shtyhen midis kokave të lakrës dhe të mbushin hapësirën me to. Në këtë mënyrë, ju do të fitoni lakër të grirë nga e njëjta vaskë.

Related posts

Supë me kocka: Për shkak të një gabimi, vitaminat dhe mineralet humbasin

D V

Topa djathi me Sallam

D V

Omëletë sipas recetës së shefit më të famshëm kanë një shije të papërshkrueshme!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy