Agjencia Zhurnal.mk.

Çfarë duhet të bëni për festa të sigurta? Ja rekomandimi i Ministrisë së Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një udhëzim për qytetarët për festa sa më të sigurta përballët kërcënimit nga variantet e reja të COVID.

Në një postim në rrjetet sociale, MSH udhëzon qytetarët të vaksinohen, të vendosin maskën dhe të ruajnë distancën, kujdesi për higjienën dhe ambientin dhe të shmangin grumbullimet.

Rekomandimet e MSH

Vaksinohu
Vendos maskën
Ruaj distancën
Kujdesu për higjienën
Ajros ambientin
Shmang grumbullimet

Zbato rregullat #antiCOVID #VAKSINOHU Për festa të sigurta👇

Posted by Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale on Tuesday, December 21, 2021

Related posts

Rama zbardh takimet në Nju Jork, shtrëngon duart edhe me legjendën e diplomacisë amerikane

D V

Të shtëna me armë zjarri, një person i plagosur niset drejt Traumës

Xh M

Rama: Hekurudha Tiranë-Durrës përfundon në mars të 2024-ës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More