Agjencia Zhurnal.mk.

Çfarë do të ndodhë me fronin e Elizabeth? Mbreti Charles bën ndryshimin e madh në Pallatin Mbretëror

Mbreti Charles mori drejtimin e Pallatit Buckingham kur ai u ngjit në fron pas vdekjes së nënës së tij Mbretëreshës Elizabeth II. Dhoma e fronit të monarkut do të pësojë ndryshime të mëdha përpara kurorëzimit, pasi inicialet e mbretit do të qëndisen në fronin e tij.

 

Për shumë vite, kjo dhomë kishte dy frone, një për mbretëreshën Elizabeth dhe një për bashkëshortin e saj Princin Philip. Kur princi vdiq, mbretëresha mori vendimin për të hequr të tijën.

Fronet janë prej druri ahu të gdhendur dhe të praruar dhe stili i tyre është tipik për karriget angleze nga fundi i shekullit të 17-të. Karrigia e Mbretëreshës u bë në vitin 1953 për kurorëzimin e saj, kështu që duket se Mbreti Charles do të ndryshojë karrigen e tij përpara kurorëzimit të tij.

Nuk është përmendur se ku do të shkojë froni i Mbretëreshës së ndjerë dhe ekziston mundësia që ai të shfaqet diku në publik për ta parë publikun.

Related posts

Donaldi zbulon si qëndrojnë raportet me Pm pas përfundimit të BBV

Lea Muslija

Aktori Gaspard Ulliel vdes në moshën 37-vjeçare pas një aksidenti me ski në Alpet Franceze

D V

Adele tregon arsyen e vërtetë pas humbjes së 45 kilogramëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More