Agjencia Zhurnal.mk.

Çështja e “nxehtë Ahmetaj”/ SPAK mbërrin në Kuvend, por është ‘ZHDUKUR’ ish-ministri

Mbërrijnë në Kryesinë e Kuvendit, Altin Dumani bashkë me prokuroren Enkeleda Millonai u paraqitën në Kryesinë e Kuvendit, për të paraqitur para anëtarëve të Këshillit të Mandateve kërkesën e tyre për arrestimin e deputetit socialist, bashkë me ato që cilësohen si prova nga Prokuroria e Posaçme.

Kujtojmë se sërish ditën e sotme Këshilli i Mandateve nisi mbledhjen me dyer të mbyllura për të marrë vendimin për mandatin e deputetit Arben Ahmetaj.

Nga ana tjetër bëjmë me dije se ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj është larguar nga Shqipëria para se Kuvendi të shqyrtojë kërkesën e SPAK për arrestimin e tij. Largimin e tij e ka konfirmuar edhe avokati Enrik Ligori në mbledhjen e Këshillit të Mandateve që u mbajt një ditë më parë.

Related posts

Miratohet marrëveshja me Italinë për refugjatët dhe projekt-ligji për Zonat e Mbrojtura

Xh M

Pas arrestit shtëpiak, Berisha ‘ndëshkohet’ edhe nga Kuvendi: Nuk i paguhen…

Xh M

Protestat japin efekt, jo investimeve të huaja në Bundesligë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy