Agjencia Zhurnal.mk.

Certifikatën e vaksinimit ose PCR testin për të hyrë në Maqedoni

Shkup, 29 gusht – Autoritetet policore të Maqedonisë së Veriut, kanë njoftuar se duke filluar nga data 01 shtator, të gjithë qytetarët të cilët do të hyjnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, duhet të jenë të pajisur me certifikatën e vaksinimit COVID-19.

 

Sipas njoftimit, personat të cilët nuk e disponojnë certifikatën, duhet të kenë kryer testin PCR SARS-CoV-2 (jo më vonë se 72 orë nga udhëtimi) ose testin e shpejtë antigen (jo më vonë se 48 orë).

“Shtetasit të cilët do të udhëtojnë tranzit për në Maqedoni, duhet të plotësojnë një deklaratë në Pikat e Kalimit Kufitar me Maqedoninë e Veriut”, thuhet në njofitm.

Related posts

Rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale në 44 komuna, për rrethin e parë do të votohet sërish në një vendvotim në Dibër dhe Shuto Orizarë

D V

Kandidati për kryetar komune nga VMRO-DPMNE për Shtipin Jordanov shpalli fitore

D V

Taravari: BDI po digjet nga koalicioni ynë me VMRO-në! Kundërpërgjigjet BDI-ja

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More