Agjencia Zhurnal.mk.

CEO i Ferrarit thotë se modeli elektrik i vitit 2025 do të jetë “unik, një Ferrari i vërtetë”

CEO i Ferrarit, Benedetto Vigna, po udhëheq kompaninë përmes një tranzicioni në të gjithë industrinë.

 

Kalimi në elektrifikim po bëhet shpejt normë dhe prodhuesi i automjeteve po përgatitet të lansojë modelin e tij të parë plotësisht elektrik në vitin 2025.

Në një intervistë të gjerë me revistën Top Gear, Vigna tha se EV-ja e parë e kompanisë do të ishte “unike, një Ferrari i vërtetë”.

Dihet shumë pak për automjetin, derisa prodhuesi i automjeteve flet në përgjithësi kur diskuton modelin e ardhshëm, siç priren të bëjnë me makina të reja inovatore. 

Related posts

Daimler: Modelet e reja do të jenë vetëm elektrike

D V

Dërgesat e para të furgonave të markës Arrival do të fillojnë të bëhen më vonë gjatë vitit

Lea Muslija

“Kryevepra” e ABT-së, Audi RS Q8 tani prodhon 790 kuaj-fuqi –  kushton 316.500 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More