Agjencia Zhurnal.mk.

Çelet të mërkurën Panairi i 19-të Ndërkombëtar i Industrisë Kulturore i Kinës

Nga 7 deri më 11 qershor, do të organizohet Panairi i 19-të Ndërkombëtar i Industrisë Kulturore në Shenzhen të Kinës Jugore. Ky panair do të zhvillohet kryesisht me prani fizike dhe pjesërisht në internet.

Qysh nga viti 2004, kur filloi të organizohet, përmasat, numri i vizitorëve dhe niveli i ndërkombëtarizimit i këtij panairi janë rritur në mënyrë të pandërprerë, duke u bërë një nxitës i rëndësishëm i zhvillimit të industrisë kulturore kineze, një platformë e rëndësishme për përhapjen e kulturës kineze dhe një dritare e rëndësishme për zgjerimin e hapjes kulturore të Kinës. (Xu Guang)

Related posts

Kryesuesi i ri i OSBE-së: Do të fokusohemi në dhënien fund të luftërave

Xh M

OSBE-ja u bë me kryesues të ri, zgjatet ‘jeta’ e organizatës

Xh M

Izraeli publikon hartën që ndan Gazën në “zona evakuimi”

Xh M