Agjencia Zhurnal.mk.

Carvajal ka pësuar lëndim të rëndë, zgjerohet lista e lojtarëve që mungojnë te Real Madridi

Dani Carvajal nuk u rishfaq pas pushimit në fitoren 2-0 të Real Madridit në shtëpi kundër Granadës fundjavën e kaluar.

Pas ndeshjes, Carlo Ancelotti konfirmoi se mbrojtësi kishte pësuar një mbingarkesë muskulore.

“Më është dashur të inkuadroj Lucas Vazquez sepse Dani duket se ka një mbingarkesë muskulore. Ai do t’i nënshtrohet testeve”, bëri të ditur Ancelotti.

Këto teste tani kanë konfirmuar se Carvajal ka pësuar një lëndim të muskujve të shputës në këmbën e majtë. Është një lëndim i rëndë që do ta mbajë jashtë për një periudhë të konsiderueshme.

Sipas Fabrizio Romano, Carvajal do të mungojë tre deri në katër javë dhe ai është i vendosur të kthehet për Superkupën e Spanjës, që është në janar.

Është një tjetër goditje për Real Madridin që tashmë ka shtatë lojtarë të lënduar.

Related posts

Atletico Madridi nuk përjashton largimin e yjeve të mëdhenj në verë

D V

Gravesen: Zidane më tha se janë vetëm tre skuadra që ai do të drejtonte

D V

Van Dijk po ‘çmendet’ nga dy bashkëlojtarët e Liverpoolit që vazhdojnë të tallen me të, duke ia përmendur fjalët e Messit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy