Agjencia Zhurnal.mk.

Carovska: Me dorëheqjen e Zaevit, ndërpritet edhe mandati i gjithë lidershipit

Shkup, 5 nëntor – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës dhe nënkryetare e LSDM-së Milla Carovska në një postim në Fejsbuk citoi se me dorëheqjen e kryetarit të LSDM-së, ndërpritet edhe mandati i gjithë lidershipit.

 

Carovska falënderohet për besimin dhe mundësinë e dhënë të japë kontribut në ndërtimin e shoqërisë për të gjithë dhe potencon se mbetet plotësisht e përkushtuar në luftën për vlerat socialdemokrate.

“Gjatë dy viteve e gjysmë, së bashku me kryesinë e partisë, kemi punuar, jemi përkushtuar për t’iu përgjigjur të gjitha sfidave që kanë të bëjnë me përmirësimin e standardit jetësor të qytetarëve dhe statusit ndërkombëtar të vendit. Me dorëheqjen e kryetarit Zoran Zaev, ndërpritet edhe mandati i gjithë lidershipit. E falënderoj për besimin e treguar dhe  mundësinë të kontribuoj në ndërtimin e shoqërisë për të gjithë. Mbetem tërësisht e përkushtuar në luftën për  vlerat socialdemokrate”, shënoi Carovska.

Related posts

Mariçiq: Në vitin 2022 më shumë mjete financiare për gjykatat

Z H

ASH: BDI të mos luajë me arsimin shqip në Llabunishtë

Redaksia

Dëmshpërblim për aksidentin në Bullgari

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More