Agjencia Zhurnal.mk.

Camila Cabello rrëfen sfidën me shëndetin mendor: Ishte një periudhë e ankthit dhe trishtimit

Camila Cabello ka folur për betejat e saj me shëndetin mendor.

 

24-vjeçarja, e cila luajti në filmin “Cinderella” të Amazon Prime Video, zbuloi se ajo shkroi këngën hit të filmit “Million to One” gjatë një periudhe sfiduese në jetën e saj.

Duke folur për “The Hollywood Reporter”, së bashku me Kid Cudi, Anderson.Paak dhe vëllezërit Ron dhe Russell Mael, Camila shpjegoi se si puna në filmin përrallor e ndihmoi të përballonte betejat e saj me shëndetin mendor.

Foto: Getty Images

“Unë nuk mendoj se di të shkruaj në ndonjë mënyrë që nuk është personale për mua. Kur po punoja në ‘Million to One” për “Cinderella, për të qenë plotësisht i sinqertë, po kaloja një kohë vërtet të vështirë me shëndetin tim mendor”, u shpreh këngëtarja.

“Ishte një periudhë e ankthit dhe trishtimit për mua, dhe ajo këngë më bëri të ndjeja që unë mund ta kapërcej këtë. E di që mund ta bëj jetën time më të mirë. Ndjehem sikur e kanalizova udhëtimin tim personal në atë të personazhit. Personazhi ishte super i sigurt – të gjithë i thoshin jo, por ajo e dinte”, vazhdoi tutje ylli i muzikës, shkruan E!Online.

Gjatë viteve, ish- anëtarja e “Fifth Harmony” ka qenë një libër i hapur për sfidat e saj të shëndetit mendor dhe në shtator 2020, Camila lavdëroi J Balvin që nuk kishte frikë të detajonte betejën e tij.

Foto: REUTERS

Në një ese për “TIME’s” për 100 njerëzit më me influencë të 2020, ylli i pop kujton se si ai e ndau historinë e tij në Instagram në vitin 2019.

“Mbaj mend duke shpërthyer në të qarë, sepse unë nuk ndjeva më vetëm, i habitur se dikush që kishte arritur e tilla gjërat të pabesueshme ishte mjaft të guximshme për ta ndarë këtë me botën”, kishte shkruar J Balvin.

Në maj 2020, gjatë muajit të shëndetit mendor, këngëtarja e hiti “Havana” ndau njohuri për betejën e saj private me ankthin në një intervistë për revistën WSJ.

Këngëtarja e “My Oh My” tha se kërkoi ndihmë profesionale dhe filloi terapinë për sjellje, meditimin dhe frymëmarrjen.

Ndryshe, pak javë më parë këngëtarja i dha fund romancës me yllin e muzikës, Shawn Mendez. 

Related posts

Ryva Kajtazi gati për dasma, shfaqet e rregulluar dhe me fustan unik

D V

Cricket publikon mini-albumin “In The Middle”, me pesë këngë të reja

D V

Katie Price ndan fotografitë e mbuluar me fasha pas një operacioni plastik në Turqi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More