Agjencia Zhurnal.mk.

Çaji i lajthisë zbut hemorroidet, lehtëson sëmundjet e zemrës, venat me varice

Lajthia që piqet shpejt i jep energji trupit, përmirëson përqendrimin dhe ka një efekt pozitiv në të gjithë sistemin nervor

 

Është ndër frutat e thatë që pëlqehet shumë për shijen e mirë dhe vlerat kurative që ka. Ai është i pasur më vitaminë A1, A2, PP si dhe kripëra minerale.

Lajthia është nga ato ushqime që edhe të shijon, por edhe na bën mirë.

Bollëku i vajrave që përmbajnë frutat arrore, duke përfshirë edhe lajthitë, ka një efekt pozitiv në shëndetin e zemrës dhe enëve të gjakut, si dhe është i mirë për kujdesin e flokëve dhe lëkurës.

Sipas shumë nutricionistëve, marrja e moderuar e lajthive, deri në 30 gramë në ditë, është e dëshirueshme.

Çaji i lëvozhgës së lajthisë ka një vend të spikatur në mjekësinë popullore.

Ky çaj përdoret për të bërë kompresa për plagët e hapura të shkaktuara nga varicet dhe përveç kësaj, ky çaj është i mirë edhe për trajtimin e hemorroideve dhe infeksioneve të traktit urinar.

Këshillë: Kërkoni mendimin e mjekut tuaj para përdorimit të këtij produkti!

Related posts

3 rregulla të arta për një zemër të shëndetshme

D V

Disa mënyra për të hequr qafe hundën e mbyllur

D V

Shenja paralajmëruese e kancerit kur zgjoheni në mëngjes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More