Agjencia Zhurnal.mk.

Busquets beson se mund ta mposhtin Real Madridin në një ndeshje të vetme

Kapiteni i Barcelonës, Sergi Busquets, pranon se ata janë më të dobët përballë Real Madridit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, por beson se ekipi i tij mund t’i mposht rivalët në vetëm një ndeshje.

 

Dy skuadrat e mëdha spanjolle takohen sot (e mërkurë) mbrëma në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës.

Busquets pranon vështirësinë e ndeshjes që është përpara për shkak të formës së mirë të Los Blancos, por këmbëngul se një ndeshje derbi është gjithmonë një lojë e barabartë.

“Dallimi në La Liga midis Barcelonës dhe Real Madridit është se si është, por është një ndeshje e vetme dhe gjithçka mbetet për të luajtur. Ata hyjnë në lojë me besim, por ne kemi një shans”, ka thënë fillimisht Busquets.

Që nga El Clasico e fundit mes dyshes, ku Real Madrid fitoi 2-1 në Camp Nou, Busquets mendon se Barcelona është përmirësuar.

Related posts

United dhe City mund të jenë sërish përballë njëri-tjetrit në verën e ardhshme, vazhdon ‘lufta’ për top lojtarët mes dy klubeve nga Manchesteri

D V

Bonucci: Kjo ishte ndeshja më e zorshme në jetën time

D V

Cristiano Ronaldo mbështet publikisht pretendimet që Lionel Messi ‘i vodhi’ Topin e Artë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More