Agjencia Zhurnal.mk.

Burri hidhet nga aeroplani që ishte duke lëvizur në pistën e aeroportit të Los Angelesit

Një pasagjer u hodh nga një aeroplan në lëvizje në aeroportin ndërkombëtar në Los Angeles.

Në fluturimin e kompanisë, Skywest, “United Express 5365”, në momentin kur aeroplani filloi të lëvizte pak pas orës 19:00, burri u përpoq pa sukses të thyej kabinën e parë gjersa më pas arriti të hapte derën e ngarkesës dhe të hidhej poshtë rrëshqitësit të evakuimit.

Burri u ndalua në pistë, atij iu dha ndihmë për shkak të lëndimeve të marra ndërsa u transferua në spital, njoftuan autoritetet, raporton nbcnews.

Aeroplani, i cili po drejtohej drejt Salt Lake City, qëndroi në aeroport për shkak të kontrolleve shtesë dhe hetimit të policisë për disa kohë, dhe u përcaktua se askush tjetër në aeroplan nuk u plagos.

Ky ëshë incidenti i dytë në këtë qytet të Kalifornisë në dy ditët e fundit, pasi një shofer me veturë theu një gardh të enjten në mbrëmje dhe hyri në aeroportin ndërkombëtar në Los Angeles. /Telegrafi/

https://abc7news.com/video/embed/?pid=10833099

Related posts

Presidenti kinez takohet me kreun e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar dhe me Princin e Kurorës të Kuvajtit që ndodhen në Kinë për të ndjekur Lojërat e 19-ta aziatike

Xh M

Bërnabiq: Vizioni i Ballkanit të Hapur është vizion i Serbisë

I Z

Presidenti i Këshillit Evropian bën thirrje për reforma në sistemin e OKB-së

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!