Agjencia Zhurnal.mk.

Burri bie në strehën e zvarranikëve dhe copëtohet nga 40 krokodilë

Një fermer krokodili në Kamboxhia veriore është bërë copë-copë nga rreth 40 zvarranikë pasi ra në strehën e tyre, thotë policia lokale.

Luan Nam, 72 vjeç, u përpoq të nxirrte nga kafazi një nga kafshët e vezëve kur ajo e kapi shkopin e tij në gojë, duke e tërhequr brenda, tha policia.

“Krokodilët e tjerë u vërsulën, duke e sulmuar derisa ai vdiq”, tha shefi i policisë Mey Savry për agjencinë e lajmeve AFP.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të qytetit të Siem Reap të premten.

Trupi i zotit Nam ishte i mbuluar me shenja kafshimi dhe një nga krahët e tij mungonte, tha zoti Savry.

Viktima ishte kryetari i shoqatës lokale të fermerëve të krokodilëve.

Në vitin 2019, një vajzë dy vjeçare u vra dhe u hëngr nga krokodilët në një fermë të ngjashme në zonë, e cila është afër tempullit me famë botërore Angkor Wat.

Kafshët janë edukuar për vezët, lëkurën dhe mishin e tyre në kombin e Azisë Juglindore.

Related posts

Takimi Gjelaj- Dedivanaj: Diaspora shqiptare një ndër faktorët kryesorë të zhvillimit të komunës së Tuzit

Xh M

Vallet ujgure “Samavari i gjyshit” dhe “Fryma e Dragoit dhe e Kalit”

Xh M

Dy vjet luftë në Ukrainë, Presidentja e Komisionit Evropian viziton Kievin

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy