Agjencia Zhurnal.mk.

Bulliqi prezanton ekipin e tij, këta janë emrat e drejtorëve të rinj në Podujevë

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka prezantuar ekipin e tij me të cilin do të udhëheq komunën e Podujevës për katër vitet e ardhshme.

Bulliqi ka prezantuar emrat e drejtorëve të rinj në këtë komunë.

Nënkryetare e komunës është emëruar Marigona Lahu.

“Drejtore e Drejtorisë së Administratës: Antoneta Ejupi, Drejtor i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa: Fatlum Osmani, Drejtor i Drejtorisë së Arsimit: Avni Fetahu, Drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale: Driton Veliu, Drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim: Bahri Selimi, Drejtore e Drejtorisë së Pronë, Kadastër dhe Gjeodezi: Bahrie Shatrolli Mehmeti, Drejtor i Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural: Fatmir Rudari, Drejtor i Drejtorisë së Inspeksionit: Besnik Mulliqi, Drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport: Pajtim Balaj, Drejtor i Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim Ekonomik: Vigan Salihu”, ka njoftuar Bulliqi.

Postimi i plotë:

Sot kemi mbajtur takimin e parë të Bordit të Drejtorëve, në të cilin kemi folur për punët e mëdha, projektet dhe detyrat që i kemi para vetës.

Zotimet që i kemi dhënë para qytetarëve, do të jenë edhe puna e përditshme e jona.

Si qeverisje lokale do t’ju qëndrojmë pranë atyre që kanë më së shumti nevojë, do të jemi të hapur, bashkëpunues e transparent me qytetarët, shoqërinë civile e mediat.

Ekipi me të cilin do të punoj në katër vitet e ardhshme është ky:

Nënkryetare e Komunës: Marigona Lahu

Drejtore e Drejtorisë së Administratës: Antoneta Ejupi

Drejtor i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa: Fatlum Osmani

Drejtor i Drejtorisë së Arsimit: Avni Fetahu

Drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale: Driton Veliu

Drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim: Bahri Selimi

Drejtore e Drejtorisë së Pronë, Kadastër dhe Gjeodezi: Bahrie Shatrolli Mehmeti

Drejtor i Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural: Fatmir Rudari

Drejtor i Drejtorisë së Inspeksionit: Besnik Mulliqi

Drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport: Pajtim Balaj

Drejtor i Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim Ekonomik: Vigan Salihu

Ekzekutivi shpejt do të plotësohet edhe me drejtorin e Drejtorisë për Planifikim Urban dhe Mbrojtje e Mjedisit. 

Të dashur qytetarë të Podujevës, Sot kemi mbajtur takimin e parë të Bordit të Drejtorëve, në të cilin kemi folur për…

Posted by Shpejtim Bulliqi on Monday, January 24, 2022

Related posts

SBASHK paralajmëron bllokim të sistemit arsimor në janar të vitit të ardhshëm

D V

Nisin punimet për ndërtimin e dy korsive të reja që lidhin lagjen Arbëria me qendrën

Xh M

Anëtari i Vetëvendosjes: Nëse nuk fitojmë në balotazh, vendi duhet të shkoj në zgjedhje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More