Agjencia Zhurnal.mk.

Bullgaria do t’i merr materialet për hetimin e aksidentit të autobusit

Shkup, 27 nëntor – Zëvendësprokurori publik në Prokurorinë në Pernik, Biser Jordanov Mihajjlov dhe hetuesi i Shërbimit hetimor nacional i Bullgarisë, Mlladen Hristov Petrov sot nga prokurori publik i Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski do t’i marrin materialet lidhur me hetimin dhe identifikimin e viktimave në aksidentin tragjik në Bullgari.

 

Ndërmarrja e materialeve, siç bënë të ditur nga Prokuroria publike, do të bëhet në ora 11:00 në hapësirat e Prokurorisë Publike.

Ndryshe, në aksidentin në Bullgari humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë mbetën të lënduar.

Related posts

Kontesti mes Shkupit dhe Sofjes, Ruzhin: Nuk besoj të zgjidhet deri në dhjetor

D V

Janë regjistruar 468 raste të reja të Kovid-19, 11 të vdekur, 284 të shëruar

D V

Konferencë rajonale shkencore me temë “Sfidat e fëmijëve me kancer dhe Kovid-19”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More