Agjencia Zhurnal.mk.

Bujar Shabani do ta lërë Shkupin pas vetëm një muaji, ai do të rikthehet në Kosovë

Shabani do të huazohet te Dukagjini i Klinës, ekip i rikthyer në këtë edicion në Superligë.

Shabani ka një karrierë të mirë në Superligën e Kosovës dhe Shqipërisë, ku ka luajtur dhe me ekipet si FC Ferizaj, KF Feronikeli dhe në Shqipëri ishte pjesë e KF Skënderbeu.

Dukagjini drejtohet nga trajneri Armend Dallku, i cili e ka bërë një skuadër të fuqishme për elitë.

ZYRTARE: Bujar Shabani transferohet te FC Shkupi

Zyrtarizimi i marrëveshjes pritet të bëhet në ditët në vijim.

Jozef Kuqi – NK Opatija, Arbër Shala – KF Ballkani, Ahmed Januzi – FC Llapi, Ermal Vitija – FC Prishtina, Moriba Tokpa Lamah – KF Trepça’ 89, Odi Chibueze – KF Vellaznimi
Dhe Argjend Bardhi – KF Feronikeli janë lojtarët e transferuar te Dukagjini në këtë afat kalimtar.

Related posts

Tasevski realizoi takim me drejtoreshën ekzekutive të EUROPOL-it, Katrin De Bol

Xh M

“Gostivari qe dua”, te rinjte vendosin “LOJRA FATI” përpara zyrave të Taravarit

Redaksia

Në Klinikën për Kardiologji kryhen procedurat e para për heqjen e fibrilacionit atrial

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More