Agjencia Zhurnal.mk.

Bujar Osmani: BDI e parashikueshme, jemi zgjidhja dhe jo kriza

Shkup, 22 nëntor – Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani në Click Plus në TV21 komentoi edhe deklaratën e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i cili sot tha se vetëm Ali Ahmetit i konvenon një kryeministër i shantazhuar. Osmani tha se BDI-ja nuk është pjesë e krizës por e zgjidhjes së krizës.

 

“Unë e marrë si kompliment, pasi që tregon se ne jemi të parashikueshëm. Ne nuk jemi pjesë e krizës, ne jemi pjesë e zgjidhjes së krizës. Dhe zakonisht jemi në momentet kur duhet të zgjidhen problemet”, tha Bujar Osmani në ClickPlus në TV21.

#CLICKPLUS | Si e sheh #BDI daljen nga kriza #politike? 22.11.2021

#CLICKPLUS | Si e sheh #BDI daljen nga kriza #politike? 22.11.2021

Posted by TV21 on Monday, November 22, 2021

A do të heq dorë BDI nga ndonjë ministri si kompromis me Alternativën? Flet Osmani

U pyet se a do të heq dorë BDI nga ndonjë Ministri për akomodimin e Alternativës në Qeveri, Osmani me përgjigje: “Nuk është biseduar. Bisedat nuk kanë arritur deri në këtë fazë”.

Related posts

Dimitrov: Është me rëndësi që BE-ja ta bëjë fitues opsionin proevropian në rajon

D V

Petkovski kërkon referendum për negociatat me Bullgarinë

Z H

Sivjet dalja në zgjedhje ishte më e ulët në gjithë historinë e shtetit, thirrje për mobilizim në rreth të dytë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More