Agjencia Zhurnal.mk.

Buffon: Me Ronaldon, Juventusi e humbi ADN-në

Portieri i Parmës, Gianluigi Buffon, i cili më parë ka luajtur për Juventusin, mendon se ardhja e Ronaldos në Juventus përfundimisht doli e dëmshme për perspektivat e tyre, veçanërisht në Ligën e Kampionëve.

 

“Juve dhe Cristiano Ronaldo patën një shans për të fituar Champions League në sezonin e parë pas ardhjes së Ronaldos, atëherë unë isha në Paris dhe nuk mund ta kuptoja se çfarë ndodhi me ta.

Kur u ktheva kaluam shumë kohë me Cristianon, punuam mirë, por mendoj se Juventusi e ka humbur ADN-në e ekipit.

Arritëm në finale sepse kishim një ekip me eksperiencë, por mbi të gjitha ishim një, konkurrenca për një vend në skuadër ishte shumë e lartë”, tha Buffoni.

Statistikat tregojnë disa prova për këtë, pasi pavarësisht largimit në verë te Manchester United, Ronaldo është ende golashënuesi më i mirë i Juventusit për vitin kalendarik 2021 me 20 gola në të gjitha garat.

Nuk është hera e parë që lojtarët e Juventusit thonë se prania e Ronaldos e përqendroi të gjithë vëmendjen e tyre për t’i dhënë atij shërbimin, me Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini gjithashtu duke përmendur se ata po mbështeteshin në talentet individuale në vend që të vepronin si ekip”, përfundoi Buffoni.

Related posts

Seria A starton në fundjavë: Juventus, Inter, Milani shihen si pretendentët kryesorë për Scudetto – por Roma, Atalanta, Napoli dhe Lazio janë aty

D V

Meriton Korenica “Ylli i Javës” në Superligë

Lea Muslija

Abramovich i ofron miliarderit zviceran Wyss mundësinë për të blerë Chelsean – ai thotë se po e shqyrton këtë mundësi, por klubi ka shumë borxhe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More