Agjencia Zhurnal.mk.

Buffon mbron një tjetër penallti për Parman

Gianluigi Buffon mund të jetë 43 vjeçar, mirëpo ai ka dëshmuar se akoma është ndër më të mirët në portë.

 

Portieri i Parmas e ka mbrojtur penalltinë e tretë këtë sezon në Serie B.

Gardiani legjendar ia pamundësoi futbollistit të Comos, Ettore Gliozzi, që të realizonte në Stadio Sinigaglia të dielën mbrëma.

Kjo ishte penalltia e 38 që Buffon e ka mbrojtur në karrierën e tij, ndërsa i kanë shënuar 81 herë nga pika e bardhë.

43-vjeçari vazhdon të befasojë dhe t’i dëshmojë cilësitë e tij edhe në moshën, në të cilën gjendet aktualisht.

Related posts

Pesë yje të Manchester United janë ‘të pakënaqur’ me Ole Gunnar Solskjaer – dalin prapaskenat nga Old Trafford

D V

Zyrtare: Benjamin Kololli, lojtar i ri i klubit japonez Shimizu S-Pulse

D V

Liverpooli fillon bisedimet me Brightonin për mesfushorin Bissouma

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More