Agjencia Zhurnal.mk.

Buçkovski: Zaev i tradhtuar nga ndërkombëtarët, nuk ishte e nevojshme dorëheqja e tij

Shkup, 3 nëntor – Koordinatori për Marrëdhënie me Bullgarinë, Vllado Buçkovski në paraqitjen e tij të sotme në ClicPlus në TV21 tha se nuk ka qenë e nevojshme dorëheqja e kryeministrit Zaev. Sipas tij, Zaev ndihet i tradhtuar edhe nga premtimet e vazhdueshme nga Bashkimi Evropian.

 

“Dorëheqja në këto rrethana, duke e marrë parasysh me çka po përballet Republika e Maqedonisë, nuk ka qenë e nevojshme. Do të thotë dorëheqja për humbjen në zgjedhjet lokale nuk ka qenë e nevojshme për shkak se mendoj se Zaev kalkulon se me këtë sakrifikim të tij, ai do të përmirësonte shanset e shtetit tonë…pozicionet viza-vi të Bashkimit Evropian dhe posaçërisht të Bullgarisë, për shkak se mos të harrojmë nuk është hera e parë që Zaev të reagojë në këtë mënyrë, i tradhtuar nga ajo që bashkësia ndërkombëtare para gjithash duhej ta përmbushte”, tha mes tjerash Buçkovski.

Related posts

Kastriot Rexhepi paraqitet në polici: Isha te një mik, nuk jam grabitur

Z H

Gjatë 24 orëve të fundit 389 raste të reje me Kovid-19, 308 të shëruar dhe 18 të vdekur

Redaksia

FDR përkrah Programin e Iniciativës për Gostivarin që duam

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More