Agjencia Zhurnal.mk.

BQK: Rritja ekonomike për vitin 2022 rreth 3.7 për qind

Mehmeti: Shkak, presioni i inflacionit dhe rënia e fuqisë blerëse

 

Rritja ekonomike në Kosovë për vitin 2022 është rreth 3.7 për qind, tha guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti.

Gjatë raportimit në Komisionin për Buxhet dhe Financa, Mehmeti tha se presioni i inflacionit dhe rënia e fuqisë blerëse kanë shkaktuar rënie të rritjes ekonomike.

Related posts

Arrestohet ferizajasi, pasi kishte shtënë me armë në një lokal

Xh M

Vuçiç: Dialog me Kosovën nuk ka

Z.H

Shefja e UNMIK-ut mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More