Agjencia Zhurnal.mk.

Bosch: Serbia e ndihmuar nga Lajcak po shton presionin ndaj Kosovës për Asociacionin

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka thënë se Serbia me ndihmën e emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, po shton presionin ndaj Kosovës për të vazhduar me Asociacionin e Komunave Serbe.

 

Sipas tij, Kosova duhet të jetë e fortë dhe të zbatojë vetëm Asociacionin e ndryshuar nga Gjykata Kushtetuese.

“Kjo është gjëja e duhur për të bërë në vendin ku sundimi i ligjit ka përparësi. Kjo duhet theksuar ndaj të gjitha vendeve mike”, ka shkruar ai në Facebook.

With help of #Lajcak Serbia is increasing pressure on Kosovo to go ahead with ASSM. Kosovo should be strong and only…

Posted by Robert Bosch on Monday, October 11, 2021

Related posts

Qeveria miraton koncept dokumentin për Vettingun

D V

Tahiri pas vendimtit të Kushtetueses: Fitore e demokracisë si vlerë mbi keqpërdorimin në emër të saj

N E

Kusari-Lila paralajmëron reformën zgjedhore, plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për zgjedhje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More