Agjencia Zhurnal.mk.

Borell: Maqedonia e Veriut dhe qytetarët e saj meritojnë të kenë progres në rrugën drejt BE-së

Shkup, 6 shtator – “Duhet ta mbajmë konferencën e parë ndërqeveritare sa më parë. Maqedonia e Veriut dhe qytetarët e saj meritojnë të kenë progres në rrugën drejt BE-së”, shkroi në Tuiter përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë dhe nënkryetar i Komisionit Evropian, Zhozep Borell, pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev dhe zëvendëskryeministrin e obliguar për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në Samitin BE – Ballkani Perëndimor në Bërdo afër Kranjës.

 

“Me Zoran Zaevin kemi biseduar për bashkëpunimin e shkëlqyer BE – Maqedonia e Veriut, përfshirë edhe sigurinë, çështjet globale, integrimin rajonal, zgjerimin”, thekson Borell.

Related posts

Sot bëhet varrimi i disa prej viktimave të tragjedisë në Tetovë

N E

Xhaferi me donacione dhe urime të fundvitit për fëmijët në shkollat “Idnina”, “Dr. Zllatan Sremec” dhe Klinikën për Fëmjë

Z H

Anketë e re: PDSH-ja prin në Tetovë, BDI-ja në Gostivar, ja rezultatet në komunat tjera (Dokument)

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More