Agjencia Zhurnal.mk.

Borë në Llogora, Dardhë e Razëm, ARRSH: Lëvizja e mjeteve me zinxhirë

Reshje shiu dhe dëbore kanë përshkuar të gjithë vendin, por Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi se akset rrugore kombëtare janë të kalueshme.

 

Sipas ARRSH-së, ka patur reshje bore ka pasur në Llogora, në Boboshticë-Dardhë km 7-14 dhe Dedaj-Razëm km i fundit.

“Kontraktorët kanë punuar gjatë natës me mjete borëpastruese për pastrimin e rrugës nga bora, shpërndarjen e kripës dhe nga materialet inerte në ato segmente ku kanë vijuar reshjet e shiut. Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore”, informoi ARRSH.

Related posts

“Mbrojtja e fëmijëve në mediat audiovizive”, kryetarja e AMA-s Krasniqi: Rishikim i Kodit të Transmetimit

D V

Shtrihet reforma e Aftësisë së Kufizuar, Manastirliu në Krujë: Skema e re ul abuzivitetin, burokracitë dhe rrit transparencën

D V

Zjarri masiv në Vlorë, arrestohen dy punonjës pastrimi-nën hetim një 14-vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More