Agjencia Zhurnal.mk.

Bonucci u ndëshkua me karton të kuq të diskutueshëm ndaj Spanjës

Liga e Kombeve u kthye këtë javë me një përplasje titanike mes Italisë dhe Spanjës, e cila përfundoi me fitoren 2-1 të kombëtares La Roja.

 

Kampionia e Evropës ishte nikoqire e Spanjës në San Siro në përplasjen mes dy prej fuqive më të mëdha evropiane në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

Dyshja për herë të fundit u përballën me njëri-tjetrin në gjysmëfinalet e Euro 2020 ku ishte Italia ajo që do të triumfonte përmes penalltive dhe më vonë fitoi gjithë trofeun.

Sidoqoftë, ishte Spanja fituese këtë herë pasi skuadra e Luis Enrique dukej ekipi më i mirë dhe në fund mori fitoren e madhe.

Ata rrëmbyen epërsinë pasi një krosim i përsosur nga Pablo Oyarzabal u shfrytëzua nga Ferran Torres, i cili shënoi edhe golin e dytë të Spanjës, ndërsa për Italinë shënoi Lorenzo Pellegrini.

Megjithatë, gjërat për Italinë u përkeqësuan shumë kur kapiteni Leonardo Bonucci mori kartonin e dytë të verdhë në fund të pjesës së parë pas një goditje ndaj Sergio Busquets.

Në shikim të parë kartoni i dytë i verdhë erdhi në mënyrë tepër të butë, me mbrojtësin italian që nuk është se kishte të hapur bërrylin ndërsa duelonte për një top ajror. 

Related posts

‘Hulku iranian’ godiste betonin megrushte – por Martyn Ford i kundërpërgjigjet me një video edhe më mbreslënëse

D V

Amir Rrahmani reagon pas golit ndaj Udineses, ka një falënderim të veçantë

D V

UEFA me dorë të hekurt ndaj Hungarisë për shkak të sjelljeve të tifozëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More