Agjencia Zhurnal.mk.

Bomgartner do t’i prezantojë Programin dhe prioritetet e presidencës franceze me Këshillin e BE-së

Shkup, 14 janar – Programi dhe prioritetet e presidencës franceze me Këshillin e Bashkimit Evropian sot në konferencë për media do t’i prezantojë ambasadori francez në vend, Siril Bomgartner.

 

Ambasadori Bomgartner dje i prezantoi prioritetet e presidencës franceze para anëtarëve të Këshillit Nacional për Eurointegrime në Kuvend.

“Përforcimi i forcës dhe fuqisë evropiane, mbrojtja nga siguria, por edhe çdo sfidë tjetër me të cilën ballafaqohet BE-ja, mbrojtja e shëndetit të qytetarëve, rimëkëmbja ekonomike, por edhe aktivitetet për forcimin e ndjenjës së përkatësisë janë pjesë e prioritetet gjatë presidencës franceze të Këshillit të Bashkimit Evropian për periudhën janar-qershor 2022”, paralajmëroi Bomgartner.

Related posts

U shty seanca për “Aleancën Ndërkombëtare”

N E

Oda ekonomike me grant nga FIZHT ka siguruar makineri për katër kompani me vlerë gjysmë milioni euro

Z H

Deri më 30 nëntor afati për studentët të aplikojnë për subvencione për ushqim

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More