Agjencia Zhurnal.mk.

Bombardohen fabrikat në Mariupol, publikohen pamjet

Pamjet e filmuara nga ajri shfaqin momentin kur bombardohet qyteti port në Detin e Zi, Mariupoli që prej javësh është rrethuar nga trupat ruse

Sipas ushtrisë ukrainase, bëhet fjalë për sulmet ajrore ruse që shkatërruan një sërë fabrikash, ndër to edhe ato të hekurit.

Autoritetet ukrainase pretendojnë se 2.400 persona kanë humbur jetën në Mariupol, nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë.

E pamjet tregojnë momentin kur bombat ruse bien mbi fabrikat në këtë qytet dhe shkatërrohet gjithçka.

https://cdn.jwplayer.com/players/0Qx0p7zk-XTrGlTbj.html

Related posts

Biden nënshkruan paketën e ndihmës për Ukrainën dhe Izraelin

Xh M

Dramë në Londër, kuajt e arratisur rrëzojnë kalorësit dhe shkaktojnë kaos – lëndohen 4 persona

Xh M

OKB: Situata në Haiti është katastrofike, po vijon të përkeqësohet

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky