Agjencia Zhurnal.mk.

Boehly me mesazh direkt për tifozët e Chelseat

Bashkëpronari i Chelseat, Todd Boehly u ka kërkuar tifozëve të qëndrojnë të durueshëm dhe të presin që projekti afatgjatë i klubit të realizohet.

Që nga ardhja e tij në Stamford Bridge së bashku me Clearlake Capital, Boehly ka funksionuar si kryetar dhe ka mbikëqyrur një rënie drastike në rezultate. Klubi londinez përfundoi në vendin e 12-të sezonin e kaluar dhe e gjeti veten në vendin e 11-të këtë vit, dhe tifozët e frustruar i kanë bërë të njohura ndjenjat e tyre me thirrjet kundër Boehly gjatë ndeshjeve.

Duke folur për Forbes, Boehly pranoi frustrimin aktual në tribuna, por këmbënguli se rruga përpara është të mbetet e përkushtuar ndaj projektit.

“Thjesht duhet ta lëmë procesin të zhvillohet dhe t’u japim atyre kohë që të kalojnë nga të qenit lojtarë individualë të pabesueshëm me aftësi të mëdha për t’u bashkuar në një ekip”, pohoi Boehly.

“Lajmi i mirë është se njerëzit kujdesen kaq shumë. Dhe lajmi i keq është se njerëzit kujdesen kaq shumë. Kjo çon në raste kur ata janë të frustruar me ekipin dhe pronarët. E kuptoj këtë, por ne thjesht duhet të vazhdojmë të qëndrojmë në planin tonë”.

Si pjesë e një marrëveshjeje unike me bashkëpronarët e tij, Boehly pritet të hiqet nga pozicioni i tij si kryetar në vitin 2027.

Sipas marrëveshjes, Boehly dhe Clearlake do të kenë secili mundësinë për të diktuar identitetin e kryetarit çdo pesë vjet, me Boehly që punëson veten për mandatin e parë dhe Clearlake pritet të aktivizojë opsionin e tyre për të bërë një ndryshim.

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy