Agjencia Zhurnal.mk.

BNE pjesë e ‘Elisa Masters Espoo 2022’

Skuadra kosovare, Bad News Eagles vazhdojnë aventurën e tyre në një turne tjetër, këtë herë në Finlandë.

Pas paraqitjeve fenomenale në ‘IEM Rio Major’, ‘Shqiponjat kosovare’ morën ftesën të jenë pjesë në një turne që do zhvillohet në Finlandë.

 

Ekipi final për ‘Elisa Masters Espoo 2022’ do të jetë Bad News Eagles, njoftoi organizatori i turneut në ‘Twitter’.

Ata bashkohen me një grup të pjesëmarrësve të tjerë të mëdhenj në ngjarje.

Turneu do të zhvillohet nga 16 deri në 20 nëntor në Espoo, Finlandë.

Do ketë shuma prej 200,000 dollarësh, dhe do të përfshijë 12 skuadra që do të luftojnë, së pari përmes fazës së grupeve më të mira nga një raund.

Një vend në ‘IEM Katowice 2023 Play-In’ pret fituesin e ngjarjes.

Bad News Eagles do të mbërrijnë në Finlandë të freskët nga fushata e tyre ‘IEM Rio Major’, ku kosovarët zhvilluan paraqitje fenomenale.

Ata jo vetëm që marshuan nëpër ‘Challengers Stage’ të sigurt me një rekord 3-0, por ata eliminuan gjithashtu FaZe nga ‘Legends Stage’, përpara se të eliminoheshin nga Natus Vincere.

Related posts

Napoli i ‘çmendur’ këtë sezon – pesë ndeshje, pesë fitore për vendin e parë në Serie A

D V

Wimbledon sanksionon lojtarët rusë dhe bjellorusë nga kampionati

D V

Liverpooli do ta kishte fituar titullin, nëse në Ligën Premier do të bëheshin kalkulimet me rezultat të përgjithshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More