Agjencia Zhurnal.mk.

BMW M5 në krye të listës – cilat vetura i ndryshojnë më së shumti kilometrat e kaluara?

Statistikat tregojnë se 16.1% e të gjitha veturave të përdorura janë me kilometrazhin e tyre të ndryshuar.

 

Meqenëse mashtrimi me kilometrazhin është një problem kaq i zakonshëm në Kosovë, ne do t’ju tregojmë një studim të ri, detyra e të cilit është të hetojë se cilat vetura ndryshojnë më shumë kilometrazhin.

Disa pika kryesore nga studimi ishin:

– Veturat gjermane më së shumti “përjetojnë” ndryshimin e kilometrazhit
– BMW M5 është në krye të listës
– Veturat e moshës 5 deri në 15 vjeç ka shumë të ngjarë të kenë ndryshuar kilometrazhin
– Veturat me naftë priren të bëjnë më shumë.

Related posts

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Një kamion me hidrogjen për Rally Dakar

D V

Mirupafshim V12: Aston Martin i thotë lamtumirë motorit të tij legjendar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More