Agjencia Zhurnal.mk.

BMW CE 04 – Ja se sa kushton motoçikleta elektrike

Motoçikleta futuristike nga BMW duhet të jetë e disponueshëm në Austri në fillim të vitit 2022.

 

Disa fotografi të BMW CE 04 janë shfaqur tashmë në veprim.

Nga njëra anë, BMW tani ka njoftuar se kur automjeti do të jetë në dispozicion për blerje dhe sa do të kushtojë. Do të jetë në dispozicion për 12,150 euro (përfshirë TVSH-në).

Sipas BMW, skuteri elektrik duhet të “zgjojë emocione” me dizajnin e tij të orientuar drejt së ardhmes dhe, mbi të gjitha, të jetë i destinuar për përdorim në qytet.

Ka një prodhim maksimal prej 42 kuaj/fuqi (31 kW) dhe ka një diapazon rreth 130 km.

Ajo që e dallon veçanërisht skuterin janë kohët e shkurtra të karikimit dhe teknologjia e karikimit bazuar në modelet e veturave.

Koha e karikimit

Nëse bateria është plotësisht e zbrazët, asaj i duhen 4 orë e 20 minuta për tu mbushur.

BMW CE04 gjithashtu siguron rritjen e qëndrueshmërisë së drejtimit me anë të ASC (Kontrolli Automatik i Stabilitetit) dhe mund të operohet në tre mënyra lëvizëse: ECO, Rain dhe Road.

Sistemi i frenimit vjen me ABS, ABS Pro është i disponueshëm si një opsion për kënde të dobëta. 

Related posts

Rolls-Royce Cullinan i blinduar i Klassen kushton 833 mijë euro

D V

Kështu duket “Lancia 037 e re”

D V

Renault Scenic elektrik i ri do të përdorë platformën e Nissan Ariya

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More