Agjencia Zhurnal.mk.

Bllokojnë stacionet dhe rrugën dytësore, NP “Tetova Transport” kërkon mirëkuptim nga qytetarët

Tetovë, 21 Korrik – NP “Tetova Transport” përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kanë reaguar ndaj disa qytetarëve që i zënë stacionet ku transporti urban pengohet në marrjen e udhëtarëve. Sipas tyre, pengesë tjetër është edhe fakti që ata bllokojnë rrugën dytësore duke u parkuar përgjatë bulevardeve, e kto poashtu pengojnë lëvizjen e lirë të autobusëve dhe arritjen në stacionin e duhur të udhëtarëve.

Përmes këtij reagimi, NP “Tetova Transport” i lutet qytetarëve që të jenë më të vëmendshëm sepse kjo kompani ka evidentuar të gjitha kë shkelje dhe i kanë paraqitur në polici. Si pasojë e kësaj nëse vazhdojnë këto parregullsi, shumë qytetarë dënimet do t’i kenë të larta.

Qytetarë të nderuar, Edhe përkundër paralajmërimeve tona, Ndërmarrja Publike "Tetova Transport"- Tetovë, vazhdon të…

Posted by NP “Tetova Transport” / ЈП “Тетово Транспорт” on Thursday, July 21, 2022

Related posts

Regjistrohen 96 raste të reja me Kovid-19 dhe 177 pacientë të shëruar, një i vdekur nga 4 prilli

I.A

UT me rastin e zjarrit të mbrëmshëm u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave

D V

Shahpaska: Po ndërtojmë shoqëri që do të integrohet dhe nuk do të diskriminojë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More