Agjencia Zhurnal.mk.

Bllokohet rruga Prizren-Reçan, kërkohet nga qytetarët të gjejnë rrugë alternative për Prevallë dhe Brezovicë

Për shkak të shembjes së dheut, rruga që lidh Prizrenin me Reçanin është bllokuar.

Kjo u bë e ditur nga Komuna e Prizrenit.

“Ju njoftojmë se rreth orës 18:20 është pranuar informata se ka shembje masive të dheut dhe gurëve te tuneli i parë i rrugës Prizren-Reqan”, thuhet në njoftimin e Komunës së Prizrenit.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e policisë dhe ekipet e emergjencës të cilët janë duke u marrë me rastin.

Kjo rrugë do të jetë e mbyllur deri në njoftimin tjetër.

“Kërkojnë që qytetarët të shfrytëzojnë rrugë alternative për Prevallë dhe Brezovicë”, thuhet në fund.

Related posts

Hoxhaj për vizitën e Konjufcës në Hagë: Ka treguar lidership

Xh M

Tcherneva: Kosova dhe Serbia nuk po punojnë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

Redaksia

Situata në veri të vendit, qytetarët thonë se duhet të trajtohet me kujdes

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More