Agjencia Zhurnal.mk.

Blinken: Kemi plan nëse Rusia fillon sulm bërthamor

Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken, deklaroi se çdo përdorim i armës bërthamore do të ketë pasoja katastrofike. Ai konfirmoi se SHBA-ja ka plan nëse ndodh një gjë e tillë.

 

Blinken refuzoi të saktësojë se cila do të ishte përgjigjja amerikane.

Ai informoi edhe se përfaqësuesit amerikan i kanë bërë thirrje Kremlinit që ta ndërpresë me rrëfimin për armë bërthamore. 

Related posts

Universitetet e Hong Kongut dhe Australisë zbulojnë qelizat T efektive për të trajtuar Omikronin

Z.H

KB i dënon autoritetet ushtarake në Mianmar për shkak të ekzekutimeve të katër të burgosurve

Xh M

Borrell dëshiron që asetet e ngrira ruse të përdoren për rindërtimin e Ukrainës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More