Agjencia Zhurnal.mk.

Blerta Deliu: ZRrE duhet t’i kthejë tarifat e lira të energjisë elektrike

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, për qasjen e tyre karshi zhvillimeve specifikisht me faturat e energjisë elektrike.

Ajo është shprehur mes tjerash se qytetarët kanë pësuar si pasojë e vendimeve të qeverisë për çështjen e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Sipas saj, ZRrE-ja pas vendimeve të gjykatave, duhet t’i kthej tarifat e lira të energjisë elektrike.

Related posts

Ish-deputeti Driton Çaushi dënohet me 1 vit e 2 muaj burgim me kusht për gazin lotsjellës në Kuvend

D V

Disa shtëpi vërshohen nga uji në Gjilan, gjendja e rënduar është edhe në fshatrat përreth

Xh M

Kriza me energji, Abdixhiku: Kurti ta kthejë diplomën nëse nuk e di se çmimi i rrymës kontraktohet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More