Agjencia Zhurnal.mk.

Blerim Bexheti mori mandatin e ri si i pari i Sarajit /VIDEO

Shkup, 25 tetor – Komuna e Sarajit është njëra nga tre komunat në Maqedoninë e Veriut që u siguruan nga Bashkimi Demokratik për Integrim që në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 17 tetor.

 

Sot, Blerim Bexheti ka marrë mandatin e ri dhe sërish është ulur në karrigen e të parit të Sarajit për të udhëhequr me këtë komunë edhe për katër vjet.

Ky është mandati i tretë që e siguron Bexheti, por njëri nuk ka qenë i plotë pasi u largua pas dy vjetësh qeverisje për të ushtruar funksionin e Ministrit të Drejtësisë.

Ndërkaq BDI përveç se në Saraj, në rrethin e parë fitoi edhe në Likovë dhe Pllasnicë.

Blerim Bexheti merr mandatin e ri në Saraj

Blerim Bexheti merr mandatin e ri në Saraj

Posted by TV21 on Monday, October 25, 2021

Related posts

Fajon: Jam e zhgënjyer nga egoizmi i Bullgarisë

R Zh

Ekspertët vlerësojnë se në këtë fushatë zgjedhore partitë dolën nga “lëkura” e tyre

D V

Prokuroria kundër ri dorëzimit të dëshmive për rastin “Tortura”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More