Agjencia Zhurnal.mk.

Blatter: Është faji im, Kupa e Botës nuk duhej zhvilluar në Katar

Botërori do të nisë pas 12 ditësh por kritikat për zhvillimin e kompeticionit në Katar nuk janë shuar.

 

Sepp Blatter, i cili në atë kohë mbështeti kandidaturën si president i FIFA-s, e konsideron atë zgjedhje gabim.

“Ishte një zgjedhje e gabuar dhe unë jam përgjegjës, si president i FIFA-s në atë kohë,”- tha ai në një intervistë për “Tamedia”.

Më tej ish-kreu i FIFA-s thekson se pas Russia 2018, do të ishte mirë që Kupën e Botës ta kishin marrë USA si një shenjë paqeje.

“Do të ishte një gjest paqeje nëse këta dy kundërshtarë politikë do të kishin organizuar Botërorin njëri pas tjetrit“-tha ai.

Related posts

RMCsport: Mbappe s’e ka kërkuar kurrë largimin nga PSG

Lea Muslija

Atletico Madridi pëson nga Granada, humbja e katërt me radhë

D V

A do të mund ta bashkohet Milot Rashica me Kosovën në ndeshjet e shtatorit? Liga Premier merr vendim për lojtarët që vijnë na vendet më shumë raste me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More