Agjencia Zhurnal.mk.

Biznes ngjarje SUBEX – Suppliers Balkan Expo

Shkup, 15 nëntor – Në organizim të Delegacionit të Shoqatës gjermane të biznesit në Maqedoninë e Veriut, sot dhe nesër në Shkup do të mbahet biznes ngjarje SUBEX – Suppliers Balkan Expo.

 

Qëllimi i kësaj ngjarje është lidhja e kompanive nga vendi, furnizues në industrinë e metalit, elektro, TI, tekstile, të drurit dhe ushqimore me kompani blerëse nga Gjermania, Greqia, Turqia, Rumania, Shqipëria dhe Kosova.

“Me ngjarjet më të reja në Evropë dhe ndryshimet në sinxhirin global të furnizuesve, vlerësojmë se ngjarja so SUBEX është mundësi e shkëlqyer që të jepet përkrahje për afaristët nga vendi në industrinë përpunuese”, thonë organizatorët.

Në ngjarjen sot fjalime do të mbajnë ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe Patrik Mertens, drejtor i Delegacionit të Shoqatës gjermane të biznesit.

Related posts

Zelenski falenderon Pendarovskin për mbështetjen për anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Z.H

Mbi 700 refugjatë në vend, gatishmëri edhe për 1.500 tjerë

Xh M

Kasami: Riorganizimi i administratës pengohet nga pushteti qendror

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More