Agjencia Zhurnal.mk.

Bisedat në Messenger dhe në Facebook do të kodohen automatikisht

Të gjitha bisedat në Facebook dhe Messenger do të kodohen automatikisht, ka njoftuar kompania mëmë Meta.

Mesazhet dhe thirrjet e mbrojtura nga enkriptimi nga skaji në fund E2EE mund të lexohen vetëm nga dërguesi dhe marrësi.

Ka qenë e mundur të zgjedhësh mesazhet e koduara për vite, por tani do të bëhet pozicioni i paracaktuar.

Related posts

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

Xh M

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

D V

Shikoni garën mes dronit më të shpejtë në botë dhe kampionit të Formula 1, Max Verstappen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy