Agjencia Zhurnal.mk.

Bien shifrat e COVID-19 në Turqi, Erdogan heq shtetrrethimin nga 1 korriku

Turqia nga 1 korriku i jep fund shtetrrethimit në funksion të pandemisë.

 

Presidenti Erdogan ka dhënë njoftimin e rëndësishëm duke shtuar se në të njëjtën ditë do të hiqen edhe kufizimet e udhëtimit nga një qytet në tjetrin si dhe ato për transportin publik urban.

Tashmë me fillimin e korrikut Turqia do i rikthehet jetës normale ndërkohë që vendi është në sezon turistik.

Pas bllokimit 17-ditor, Turqia pati rënie të shifrave ashtu siç po ndodh në Europë dhe nga 1 qershori qeveria ka vendosur të lirojë masat kufizuese.

Related posts

Një grua u vra dhe 10 të tjerë u plagosën në shtatë incidente të ndryshme në New York

Redaksia

Moduli rus destabilizon Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

D V

Polonia do të vendosë gjendje të jashtëzakonshme në kufirin me Bjellorusinë për shkak të emigrantëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More