Agjencia Zhurnal.mk.

Bien reshjet e para të borës në Gramsh

Ulja e temperaturave në fundjavë ka sjellë edhe reshjet e para të dëborës në disa zona të vendit.

Pas Korçës, edhe Gramsh u zbardh sot nga dëbora në fshatin Rovje në lartësinë mbi 1450 metra mbi nivelin e detit.

Fshati i cili gëzon bukuri të rralla natyrore nuk mundi të futej në projektin e njëqind fshatrave për zhvillimin e turizmit malor nga qeveria.

Kjo për shkak të mungesës së infrastrukturës rrugore dhe mungesës së investimeve në njësitë tregtare.

Related posts

A u depozitua ari në Zvicër, në emër të Enver Hoxhës? Çfarë thotë dëshmitari okular

Xh M

Lëvizja e Berishës me Argitën, është një “lëvizje bosh”

Xh M

I’u gjetën fara narkotike, arrestohet 18-vjeçari në Shkodër

Xh M