Agjencia Zhurnal.mk.

Bie WhatsApp, preken shumë modele të iPhone

Përdoruesit e iPhone patën probleme me funksionimin e aplikacionit popullor të mesazheve.

 

Një numër i madh përdoruesish kanë postuar në rrjetet sociale, duke u ankuar se aplikacioni WhatsApp ka pushuar së punuari në pajisjet e tyre.

Modelet e iPhone 13, si dhe pajisjet nga seritë më të vjetra, u prekën nga një gabim që pengon funksionimin e aplikacionit. Shkaku i këtij problemi aktualisht nuk dihet.

Përdoruesit e Apple nuk mund të hynin në biseda, por gjithashtu u penguan të dërgonin mesazhe. Përveç kësaj, përdoruesit raportojnë probleme me aplikacionin WhatsApp Business.

Ashpërsia e problemit është më e theksuar sepse prek pajisjet që përdorin iOS 15.2 më të fundit, por edhe versionet më të vjetra të platformës.

WhatsApp nuk e komentoi raportin e problemeve të përmendura, dhe shumë sugjerojnë se gabimi është shkaktuar nga ndërhyrje në serverët e Facebook. 

Related posts

Prodhuesi francez sjell telefonin inteligjent për 90 euro

D V

Zbulohen specifikimet e telefoni inteligjent OnePlus 10 Pro

D V

Detaje rreth qenit-robot me një snajper në ‘shpinë’ të zbuluar në një panair të Ushtrisë amerikane – i aftë të qëllojë deri në 1200 metra largësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More