Agjencia Zhurnal.mk.

Bie vetëtima në Fier, shkrumbohet stalla e bagëtive

Moti i keq dhe shkarkesat elektrike kanë goditur një stallë bagëtish në fshatin Kallm i Madh në Fier.

 

Për fat të mirë nuk ka patur dëme në njerëz apo bagëti por dëmi ekonomik është i madh për fermerin Agim Dogani.

Vetëtima ka djegur më shumë se 3 mijë balla me bazë ushqimore për bagëtitë, barë e tërshërë. Fermeri Dogani deklaron se dëmi i shkaktuar shkon në më shumë se 3 milionë lekë të rinj.

Ka mjaftuar një shkrepje vetëtime për të shkatërruar gjithçka. Dogani apelon për ndihmë pasi bagëtitë mbeten pa ushqim.

Related posts

Meta: Krimeve kundër njerëzimit të kryera nga Rusia duhet të hetohen

D V

Gjendet e vdekur një grua në Vlorë

Xh M

Makina përplas motorin, humb jetën një burrë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More