Agjencia Zhurnal.mk.

Bie bora e parë në Kosovë, zbardhen malet e Rugovës

Ndonëse kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, temperaturat e ulëta që na kanë shoqëruar këto ditë kanë bërë që në disa vise kodrinore-malore të fillojnë edhe reshjet e borës.

 

Pas Bajgores, siç shihet në disa fotografi të publikuara në rrjete sociale reshjet e borës kanë filluar edhe në Rugovë të Pejës.

Ndryshe, sot gjatë ditës pritet të ketë mot pjesërisht të vranët, derisa prej të premtes dhe përgjatë fundajës do të ketë kthjellime dhe pritet të jetë më ngrohtë.

Related posts

Shqiptarja refuzon të mësojë gjermanishten, Zvicra e kërcënon me kthim në Kosovë

D V

Ish-Komandanti i FSK-së thotë se Ushtria e Kosovës duhet të blejë armatim të rëndë

D V

Kurti: Bashkëpunimi dhe marrëdhëniet e mira fqinjësore, paqja dhe stabiliteti në rajon, janë parimet tona të politikës së jashtme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More